Tim Drone

CFR învinge FCSB, 1-0 şi se apropie de al treilea titlu

CFR Cluj a învins FCSB cu 1-0 după autogolul din prima repriză a lui Ovidiu Popescu iar echipa lui Dan Petrescu este din ce în ce mai aproape de al treilea titlu consecutiv. Iată desfășurarea partidei.

CFR obține o victorie uriașă și este din ce în ce mai aproape de un nou titlu. Cum meciul Craiovei a fost amânat, echipa lui Dan Petrescu s-a distanțat la șapte puncte la vârful clasamentului din Liga 1. Clujenii au făcut față unui adevărat asediu la finalul partidei iar FCSB a irosit ocazii importante în repriza a doua. Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii de ambele părți, dar greșeala comisă de Ovidiu Popescu care a marcat în propria poartă în prima repriză a fost decisivă, potrivit eurosport.ro.