Tim Drone

Botoșani – CFR Cluj 0-2. Campioana a rezolvat victoria în primele 12 minute și e la 10 puncte de FCSB

Dan Petrescu s-a temut de meciul de la Botoșani, mai ales că Arlauskis și Susic, oamenii-meciului cu FCSB, s-au accidentat, numai că elevii lui Marius Croitoru au părut că nu au ieșit din starea de letargie din pandemie.

Campioana a rezolvat ecuația în doar 12 minute, grație lui Omrani, care a scos un penalty chiar în minutul 2 și lui Deac. Mijlocașul, care și-a tras o freză a la Cristiano Ronaldo, a marcat ambele goluri ale ardelenilor care au pus iar 10 puncte între ei și FCSB.

Doar Craiova pare a-i mai amenința pe campionii celor mai recente două ediții din Liga 1, deși și aici este o distanță de 7 puncte, potrivit digisport.ro.