Tim Drone

Liverpool – Chelsea 5-3. „Cormoranii”, dezlănțuiți în fața lui Lampard&Co.

Liverpool și Chelsea se întâlnesc pe Anfield în ultimul meci din penultima etapă a acestui sezon de Premier League. Dacă pentru Jurgen Klopp și jucătorii săi meciul nu are nici o miză, pentru echipa lui Lampard partida are o importanță deosebită. O victorie în această seară le-ar asigura ”albaștrilor” calificarea matematică în grupele Champions League în sezonul viitor.

S-a terminat! Liverpool câștigă meciul de gală cu Chelsea pe Anfield cu scorul de 5-3, iar sărbătoarea poate în mod oficială să înceapă!

Oxlade-Chamerlain, gol superb în minutul 85!

UPDATE / Pulisic, gol din pasa lui Hudson-Odoi în minutul 73!

UPDATE / Între timp, pe străzile din Liverpool s-a dezlănțuit sărbătoarea fanilor!

UPDATE / Abraham înscrie și el pentru Chelsea în minutul 61. Ce meci avem pe Anfield!

UPDATE / Firmino, gol superb în minutul 55. Scorul ajunge la 4-1.

UPDATE / Giroud marchează pentru oaspeți în minutul 45+3!

UPDATE / Repriză incredibilă reușită de Cormorani! Wijnaldum înscrie și el, în minutul 44!

UPDATE / Trent-Alexander Arnold, gol din lovitură liberă în minutul 38!

UPDATE / Naby Keita deschide scorul pentru Cormorani în minutul 23 după un super-gol, scrie eurosport.ro.